Farní pouť do Říma květen 2023

Milí přátelé v Kristu!

Farnost sv. Antonína pořádá pro farníky pouť do Říma. O této pouti jsme uvažovali delší dobu. Pouť bude na celý týden, od pondělí do soboty s tím, že první a poslední den bude na přepravu. Ubytování bude v centru Říma v poutním domě Velehrad. Na prohlídku Říma budou celé 4 dny.  

PROGRAM

Počítá se s návštěvou nejdůležitějších křesťanských památek (papežské baziliky, katakomby, vatikánská muzea) a antických památek ve městě Římě. Každý den bude sloužena bohoslužba, pokud to půjde, tak na význačných místech dějin křesťanství. Přesný program bude doladěn později. Provádět po Římě nás bude  P. Prokop Brož.

UBYTOVÁNÍ

Ubytování je zamluveno v poutním domě Velehrad v centru Říma od 22. do 27.5. 2023. K dispozici jsou dvoulůžkové, třílůžkové a čtyřlůžkové pokoje. Cena za osobu je 35 euro na noc + 3,50 euro poplatek městu na osobu a den (tedy 5 nocí = 192,5 euro.) Děti a studenti do 26 let mají 10% slevu. V ceně je zahrnuta snídaně. Další stravování během dne si každý zajišťuje sám.

Nabízí se také objednání večeří (italské kompletní menu = € 15,00 osoba), večeře se podávají obvykle v 19,30 hodin. Jedná se o kompletní italské menu: 1. chod - těstoviny, 2. chod - maso/ryba a tepelně upravená zelenina, chléb, salát, voda, víno. Večeře se objednávají společně s ubytováním. (Přihlašování večeří není možné až během pobytu nebo ze dne na den.)

 

DOPRAVA

Hlavní způsob dopravy: letecky. Odlet v pondělí 22.května z Prahy do Říma, návrat v sobotu 27. října z Říma do Prahy. V současné době cena jedné zpáteční letenky z Prahy do Říma vychází v rozmezí 4500 – 6000 Kč. Na vybraném letu se ještě dohodneme. (Např. z Prahy v 10,30h nebo později.)

Doprava z Hradce Králové na letiště do Prahy a z Prahy by byla individuální (vlak, autobus aj.), v Římě z letiště bude doprava vlakem až do místa ubytování.   

Další možností dopravy do Říma je osobní automobil, v areálu ubytování jsou dvě až tři místa pro parkování za poplatek. Další možnosti vlak, autobus individuálně.

Vstupné a cestovní pojištění si každý platí sám.

 

Předběžná přihláška do 25.1.:

Z důvodů zajištění dostatečného počtu ubytování prosíme o předběžnou přihlášku

na uvedenou e-mailovou adresu: vladimirdvorakhk@seznam.cz

Potřebujeme vědět: Počet osob, Jméno a příjmení, případně věk do 26 let, telefon.

 

Závazné přihlášky budeme přijímat od 1.- týdne v únoru 2023.

Leteckou dopravu si každý zajistí individuálně. Na letu se dohodneme.  

Závazné ubytování budeme nahlašovat hromadně. Vybrané peníze za ubytování se zasílají také hromadně. Vybírat za ubytování se bude během února. Za objednané a zaplacené ubytování, pokud bude zrušeno, poutní dům strhává stornopoplatky. K ubytování je možné objednat večeře.

(Dotazy zodpoví Vladimír Dvořák, tel.605420909.)

Soubory ke stažení